Author Topic: Charedi Rosh Yeshiva In Israel To Cops: Please Use 10x More Force  (Read 1770 times)

Offline PlatinumGuy

• Dansdeals Lifetime 10K Presidential Platinum Elite
  • Total likes: 2421
  • DansDeals.com Hat Tips 11
    • View Profile
Rosh Yeshiva of Nachlas Haleveim in Haifa

https://www.inn.co.il/news/453236

ראש ישיבה ליטאי מחיפה, הרב אברהם קירשנבוים, יצא בחריפות נגד המאפשרים פתיחת בתי כנסת, טען כי הם מחללי שם שמיים וקרא לשוטרים להחמיר בפעולות האכיפה.

"אני אומר, אם שוטרים נותנים מכות אני מבקש מהם שייתנו פי עשר. מעל במה זו אני קורא למשטרת ישראל שיתנו פי עשר יותר מכות. זה ביזיון וחילול ה'", אמר בשיחה עם חולי קורונה בישיבת חברון והקלטה מדבריו הובאה באתר 'כיכר השבת'.

"אם אתם רוצים שתלמידי חכמים הם הדוגמא שלכם בחיים איך אתם בוחרים תלמיד חכם? מי שהעיתון מחליט לקרוא לו הגאון או הגאון הגדול? עכשיו כל בחור שיושב כאן יכול לדעת מי הוא בר סמכא ומי לא בר סמכא בין התלמידי חכמים. אני אומר את זה בלא שום פחד".

בדבריו הדף את הטענה של פגיעה ב'הווי הרוחני' ו'שעת שמד'. "יש אנשים שכל היהדות זה 'הווי' וקשה לוותר על הווי זה לא קשור להלכה. שלא יגידו 'שעת השמד', זה טיפשות. זה טיפשות וזלזול בחיי אדם וחילול ה'".

ראש הישיבה הדגיש כי מדובר בחילול שם שמיים עצום. "אני רוצה לשאול את הראש ישיבה. כתוב שעל חילול ה' תשובה אינה מכפרת, איסורים לא מכפרים רק יום המוות מכפר. מה קורה למי שהמוות שלו עצמו הוא חילול ה', כי הוא לא שמר הוא נדבק? יש אנשים, גם תלמידי חכמים, שהמוות הוא חילול ה'. מספרים שהוא שמר. הוא לא שמר, הוא זלזל".

"התורה אומרת שמי שלא שומר חייב כרת. לא נעים לי לקטרג. מי שמת תוך חילול ה', אני לא בטוח שיום המיתה מכפר עליו. יש לכם בחורים הזדמנות לכל החיים שלכם לזכור מי הוסמך בכלל ישראל, מי בר סמכא לעניינים חשובים. יכול להיות, אתם יכולים לדעת מי בכלל ישראל אנשים עם כתפיים שלא מפחדים, זה לא קשור לציונות".

"המצב הוא מצב מבולבל. מי שלא מבולבל היום אין לו שכל ישר כי המצב הוא מבולבל. הנתונים הם מבולבלים. אתה יכול לראות על אנשים מי יש לו אחריות, מי יודע מה זה פיקוח נפש. אני לא אומר שיש קו אחיד. וודאי שיש גישות שונות ויש עיגולי פינות גם בתוך מי שנקרא בר סמכא, אבל ישנם לא מעט אנשים ששמים פס, מזלזלים, הופכים את זה לספורט נגד המשטרה. זה ילדים קטנים".

עוד אמר כי רב שאינו מוחה במפרים - אינו בר סמכא. "אם רבותיהם לא מוחים בהם, הרבנים האלה אינם בעלי סמכא. אני לא באתי בתור בר סמכא, אלא לעורר אתכם לחשוב. בשבילי זאת הזדמנות".

Perhaps this is one difference between 1936 & 2020...
״וזה כלל גדול: שישנא אדם כל דבר שקר. וכל מה שיוסיף שנאה לדרכי השקר – יוסיף אהבה לתורה.״ - אורחות צדיקים

Offline m65

• Dansdeals Lifetime Platinum Elite
  • Total likes: 725
  • DansDeals.com Hat Tips 0
    • View Profile
Re: Charedi Rosh Yeshiva In Israel To Cops: Please Use 10x More Force
« Reply #1 on: October 10, 2020, 02:44:31 PM »
Rosh Yeshiva of Nachlas Haleveim in Haifa

מה קורה למי שהמוות שלו עצמו הוא חילול ה'
מה קורה למי שעצם היותו ראש ישיבה הוא חילול ה?

Offline yelped

• Total likes: 3823
  • DansDeals.com Hat Tips 43
    • View Profile
« Reply #2 on: October 12, 2020, 01:16:48 AM »
מה קורה למי שעצם היותו ראש ישיבה הוא חילול ה?
???

Offline PlatinumGuy

• View Profile
״וזה כלל גדול: שישנא אדם כל דבר שקר. וכל מה שיוסיף שנאה לדרכי השקר – יוסיף אהבה לתורה.״ - אורחות צדיקים

Offline PlatinumGuy

• View Profile

Offline S209

• Dansdeals Lifetime Presidential Platinum Elite
  • Total likes: 3930
  • DansDeals.com Hat Tips 1
    • View Profile
    • Gowns By Shevy
  • Programs: Marriott Gold, Star Alliance Gold, Hyatt Explorist, Hertz PC, National EE, Rock Royalty Wild Card, Wyndham Diamond, MLife Gold, Caesars Diamond, Hilton Diamond, Uber VIP, IHG Platinum Elite, ANA Platinum, DDF Lifetime Prez Platinum Elite, AmEx Platinum
Quote from: YitzyS
Quotes in a signature is annoying, as it comes across as an independent post.

Offline m65

• Dansdeals Lifetime Platinum Elite
  • Total likes: 725
  • DansDeals.com Hat Tips 0
    • View Profile

Offline PlatinumGuy

• View Profile
« Reply #7 on: October 17, 2020, 10:48:06 PM »
וכבר אמר מי שאמר

שהקב"ה רוצה לגאול את ישראל ורואה שיש בהם אנשים מנוערים ממצוות לכן נתן להם המצווה של מסירה...